Kuaför, mesleği bir kişinin imajını değiştirmek veya sürdürmek adına saçlarını kesmek veya ona saç modeli şekli veren kişidir. Kullanılan teknikler arasında saç kesme, saç boyama ve saç dokusuna işlem yapma sayılabilir. Çoğu kuaför; berber, kuaför veya güzellik uzmanı olarak gerekli lisansları alarak faaliyet göstermektedir.
Berber, erkek saçı kesen; sakal ve bıyık tıraşı yapan meslek erbâbı. Günümüzde pek çok berber saç boyama ve fön çekimi gibi işlemleri de gerçekleştirmektedir. Türkçeye Farsça berber kelimesinden geçmiştir. Kelimenin kökeni muhtemelen Latince barba (sakal) kelimesidirADALAR , ARNAVUTKÖY , ATAŞEHİR , AVCILAR , BAĞCILAR , BAHÇELİEVLER , BAKIRKÖY , BAŞAKŞEHİR , BAYRAMPAŞA , BEŞİKTAŞ , BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ , BEYOĞLU , BÜYÜKÇEKMECE , ÇATALCA , ÇEKMEKÖY , ESENLER , ESENYURT , EYÜPSULTAN , FATİH , GAZİOSMANPAŞA , GÜNGÖREN , KADIKÖY , KAĞITHANE , KARTAL , KÜÇÜKÇEKMECE , MALTEPE , PENDİK , SANCAKTEPE , SARIYER , SİLİVRİ , SULTANBEYLİ , SULTANGAZİ , ŞİLE , ŞİŞLİ , TUZLA , ÜMRANİYE , ÜSKÜDAR , ZEYTİNBURNU

Berberler ne vakit açılacak, buluşma sistemi iyi mi olacak? Tedbirler nasıl alınacak?
Kişisel bakım için örutubet arz eden berberler ve kuaförler için merakla beklenen açılış zamanı belli oldu. İçişleri Bakanlığı genelgesi ile kapatılan kuaförler ve berberler ne süre açılacak sorusu, pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Uzun bir süredir web üzerinden kuaförler ve berberler ne vakit açılacak sorusuna yanıt arayan ve konuyla ilgili gelişmeleri takip eden yurttaşlar için yeni detaylar gelmeye devam ediyor.
Erkeklerde saç ve sakal traşı, hanımlarda ise saç kesimi ve bakımı benzer biçimde işlemlerin yapıldığı berberler ve kuaförler, pek çok vatandaşın gündeminde içeriyor. berberler ne süre açılacak sorusu ile konuya cevap arayan yurttaşlar, yetkili mercilerden konuyla ilgili herhangi bir yorum gelip gelmediğini merak ediyor. Peki, berberler ve kuaförler ne zaman açılacak? İşte, o mevzuda son gelişmeler ücretsiz bir halde kullanarak, her zaman gittiğiniz kuaförünüzden, güzellik merkezinizden, berberinizden, yani buluşma alarak gittiğiniz tüm güzellik ve kişisel bakım işletmelerinden randevularınızı birkaç dokunuşla saniyeler içinde, sıkıcı ve uğraştırıcı telefon görüşmelerine zorunlu kalmaksızın alabilirsiniz.
Berber, kuaförler ve güzellik salonlarının çalışma esaslarını belirledi. Genelgeye gore, berber, kuaför ve güzellik salonları, 09.00-21.00 saatlerinde çalışacak, müşterilere randevu rezervasyon sistemiyle hizmet verilecek.Berberlerde jilet/ustura ile sakal tıraşı yapılması hizmeti geçici süreliğine verilmeyecek sadece sakal traşı makine ile kısaltılma şeklinde yapılabilecek. Saç kesimi esnasında yüz ve baş bölgesinde kalan kesilmiş saçların ve kullanılan araç ve gerecin geçici süreliğine temizlenmesi için kullanılan ense fırçasının kullanımı geçici süreliğine durdurulacak.Kadın kuaförleri ve güzellik merkezlerinde cilt bakımı, makyaj ve kalıcı makyaj hizmetleri geçici süreliğine verilmeyecek. ADALAR , ARNAVUTKÖY , ATAŞEHİR , AVCILAR , BAĞCILAR , BAHÇELİEVLER , BAKIRKÖY , BAŞAKŞEHİR , BAYRAMPAŞA , BEŞİKTAŞ , BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ RANDEVU , BEYOĞLU , BÜYÜKÇEKMECE , ÇATALCA , ÇEKMEKÖY RANDEVU , ESENLER , ESENYURT , EYÜPSULTAN , FATİH RANDEVU , GAZİOSMANPAŞA , GÜNGÖREN , KADIKÖY , KAĞITHANE , KARTAL , KÜÇÜKÇEKMECE , MALTEPE , PENDİK , SANCAKTEPE , SARIYER , SİLİVRİ , SULTANBEYLİ , SULTANGAZİ , ŞİLE , ŞİŞLİ , TUZLA RANDEVU , ÜMRANİYE RANDEVU , ÜSKÜDAR RANDEVU , ZEYTİNBURNU